Що криється за обіцянками видалити інформацію про позичальника з баз даних кредитних компаній
У деяких месенджерах почали з'являтися привабливі пропозиції для людей, які тривалий час перебувають у простроченні за кредитним договором. За додаткову плату їм обіцяють видалення з баз даних боржників. Але це не означає, що вони будуть звільнені від фінансових зобов'язань – тобто від повернення коштів, позичених під проценти.
Автор наведеного нижче повідомлення називає себе співробітником ряду компаній (серед них і Moneyveo), що займаються кредитуванням в Україні. Він пропонує боржникам за винагороду знищити інформацію про них у базах даних цих організацій та зробити так, щоб кредитори «забули» про свої претензії щодо несплачених коштів.
Хто та що насправді криється за такою пропозицією
Особа, яка спокушає до порушення закону, має на меті лише одне: скористатися довірливістю громадян, що потрапили у скрутне фінансове становище, та обманним шляхом отримати прибуток. Хто ця людина?
Варіант 1 – це звичайний шахрай
Він прагне зібрати якомога більше охочих позбутися боргів. Отримавши велику суму за свої майбутні «послуги», він припинить будь-які контакти з «клієнтами» та «роботу» з їхніми фінансовими проблемами. Шахрай усвідомлює, що ці люди не зможуть поскаржитися правоохоронним органам, бо, звернувшись по його послуги, вони самі стануть правопорушниками.
Ви не отримаєте жодної вигоди від пропозицій шахраїв. Єдиним результатом такої співпраці буде втрата коштів.
— Коментар служби безпеки Moneyveo
Варіант 2 – це співробітник факторингової компанії
Фінансова організація уповноважена передавати право вимоги за простроченим кредитним договором факторинговим компаніям. Такі компанії працюють зі справами, отриманими від різних фінансових організацій та банків. Позичальнику повідомляють про зміну кредитора в офіційному листі.

Стягненням заборгованості з моменту передання справи займається новий кредитор. Його завдання – спонукати позичальника сплатити якомога більшу частину боргу. Для виконання своїх функцій співробітники факторингових компаній мають змогу видаляти відомості про позичальників зі своїх баз даних, щойно стягнуть заборгованість.

Особа, яка в месенджері пропонує за винагороду видалення інформації, може бути працівником факторингової компанії. Він прагне отримати максимум коштів за кредитними договорами позичальників на користь компанії. Тож комісія, за яку він вимагає за свої послуги, може виявитися звичайною сплатою заборгованості.
Ви не зможете бути точно впевненими у тому, що маєте справу зі співробітником факторингової компанії і що ваші кошти потраплять не до його особистої кишені. Лише офіційна співпраця з кредитором може призвести до очікуваних результатів.

За наявності простроченої заборгованості варто зв'язатися з компанією-кредитором і пояснити, чому ви не можете сплачувати кошти на умовах договору. Зазвичай компанії йдуть назустріч сумлінним клієнтам та пропонують їм новий графік погашення на зручних умовах.

— Коментар служби безпеки Moneyveo
Moneyveo піклується про безпеку даних клієнтів
Захист особистої інформації клієнтів – першочергове завдання команди Moneyveo. У компанії встановлена багаторівнева система доступу співробітників до бази даних. Усі нові працівники проходять перевірку служби безпеки. Протягом подальшої роботи їхня діяльність ретельно контролюється. Працівники компанії не мають навіть технічної можливості змінювати базу даних чи видаляти з неї будь-яку інформацію.
У 2019 році Moneyveo отримала сертифікат PCI DSS Level 1. Це підтвердження найвищого рівня безпеки даних платіжних карток, які використовують клієнти компанії у сервісі moneyveo.ua
Детальніше про те, як Moneyveo захищає персональні дані користувачів її сервісу, читайте тут.
Контакти
050 329 90 45
пн-пт з 9:00 до 18:00

support@moneyveo.ua


Адреса
01015, м. Київ, вулиця Лейпцизька, будинок 15 Б, поверх перший