Міфічна постанова про повернення частини ПДВ
Шахраї щодня вигадують нові способи обману довірливих людей. Піклуючись про безпеку даних своїх клієнтів, ми висвітлюємо популярні шахрайські схеми і попереджаємо про них користувачів. Також Moneyveo в партнерстві з Асоціацією «ЕМА» залучала клієнтів до онлайн-гри «Zдолай Шахрая», яка вчить як уберегтися від кіберзлодіїв. Наш сервіс має найвищий рівень захисту, підтверджений міжнародним сертифікатом безпеки даних PCI DSS Service Provider Level 1.
Як працює схема «ПДВ»?
Що ж нового вигадали злодії і про що ми хочемо вас попередити? Шахраї розгорнули потужну рекламну кампанію із закликом «Обов’язкова перевірка карток всіх жителів України на компенсацію ПДВ». Вам пропонують отримати частину грошей (ПДВ) від покупок іноземних товарів за останні 3 роки.

Злочинці створили декілька сторінок для проведення шахрайських дій та запустили на них таргетовану рекламу. Тож багато хто у своїх стрічках на Фейсбуці побачив оголошення про безкоштовний сир зі світлинами знаменитостей, які начебто рекомендують отримати гроші.

Ведуча ТСН Алла Мазур була приголомшена нахабністю злодіїв, адже ті використали її фото у студії каналу 1+1.
«Ніяким таким закликам не вірте! Вашою довірою до мене і програми «ТСН. Тиждень» хочуть скористатися шахраї! Їх навіть відстежити важко, бо сервери найчастіше виявляються в Росії! Я особисто — в жодній фінансовій рекламі участі не беру»
прокоментувала Алла Мазур.
Які кроки вигадали шахраї, аби виманити у вас гроші:

  1. Довірливим особам потрібно перейти на сайти з назвою домену gos-viplata.top (або схожим — їх декілька).
  2. Далі злодії попросять залишити останні цифри банківської картки та email.
  3. За декілька днів користувач отримає повідомлення про те, що % з повернення ПДВ порахований і йому мають виплатити суму від 30 000 грн.
  4. У листі користувачів також попросять сплатити комісійний збір 164 грн і нададуть посилання, за яким слід виконати платіж. Саме там і потрібно буде залишити дані по картці, які й вкрадуть шахраї.
Що повинно збентежити користувача?
Якщо уважному користувачу одразу зрозуміло, що це махінація і його хочуть ошукати, слід передавати інформацію про такі оголошення із посиланням на них до кіберполіції. А тим, в кого подібні пропозиції не викликають підозр, пропонуємо чек-лист речей, які повинні насторожити:

  • для переконливості сайт посилається на міфічну постанову 28/9329к. Можна не полінуватися і погуглити чи вона існує;
  • усі фінансові установи, поліція та ЗМІ часто наголошують, аби ви ніколи й нікому не передавали своїх карткових даних. Їх може просити тільки злодій;
  • завжди варто дивитися на назву домену сайту, на який ви переходите. Державні сайти обов'язково мають українські слова, прописані латиницею. А «gos-viplata» жодним чином не належать до державної мови;
  • на фейкових сайтах для оплати послуг є попередження — «не забудьте змінити інтернет-ліміт для оплати». Це має одразу насторожувати. Адже інтернет-ліміт для оплати навряд чи заблокує малу суму (164 грн). Тому таке попередження безглузде і має дати зрозуміти, що злодій націлений зняти з картки усі кошти.

Як мінімум усе вищезгадане повинно утримати людину від сумнівних дій. А Moneyveo ще раз закликає вас бути пильними, перевіряти будь-яку інформацію на правдивість, пам'ятати, де буває безкоштовний сир та ніколи й нікому не розголошувати особисті та фінансові дані. І нехай вас оминають злодії!
Форма зворотного зв'язку
Прізвище, ім’я, по-батькові
IПН
Контактний телефон
E-mail
Коментар
Додати файл
Натискаючи на кнопку «Надіслати», ви погоджуєтеся з умовами обробки ваших персональних даних
Контакти
050 329 90 45
пн-пт з 9:00 до 18:00

support@moneyveo.ua


Адреса
01015, м. Київ, вулиця Лейпцизька, будинок 15 Б, поверх перший