Схема «Оманлива обіцянка позбавити від заборгованості»
Як спроба уникнути сплати кредиту призводить до збільшення фінансових втрат.


Нещодавно у мережі з'явилася інформація про нову схему шахрайства. Зловмисники за додаткову плату пропонують людям із простроченою заборгованістю знищити дані про їхні кредити у фінансових установах.
На кого полюють шахраї?
Жертвами шахраїв стають люди з простроченою заборгованістю. Ось як це відбувається:
1
Публікують оголошення
Зловмисники публікують у мережі оголошення з обіцянкою стерти дані про кредит у системі фінансової установи і тим самим позбавити позичальника боргу.
2
Запитують телефон
У «клієнта» запитують телефон, зареєстрований у сервісі, де було отримано кредит.
3
Знаходять позичальника
За номером через термінал самообслуговування шахраї знаходять позичальника. Вони бачать на екрані лише його ПІБ і суму заборгованості та можуть внести кошти в рахунок погашення його заборгованості.
4
Вносять невелику суму
Шахраї вносять через термінал невелику суму – наприклад, до 10 грн – і надсилають «замовнику» фото платежу, мовляв: «Це доказ того, що ми маємо доступ до вашого кредиту». Хоча насправді жодного доступу вони не мають. Єдине, що їм доступно, це можливість сплатити кошти замість позичальника.
5
Обговорюють деталі в особистих повідомленнях
Інші деталі, зокрема вартість «послуги», строки виконання, обговорюють в особистих повідомленнях.
Що відбувається насправді?
Щоб продемонструвати свій «доступ» до даних, шахраї використовують послугу «Сплата кредиту без авторизації», яка працює онлайн та через термінали. Вона дозволяє повністю або частково сплатити кредит замість позичальника за наявності його номеру телефону. Проте ця послуга не дає інформації про користувачів сервісу та не дозволяє видаляти їх дані.
Чим завершується «співпраця» із шахраями?
Щойно зловмисники отримують «плату за послуги», вони припиняють будь-які контакти зі своєю жертвою. Заборгованість нікуди не зникає. Позичальник втрачає додаткові гроші та навіть не може звернутися по допомогу до правоохоронних органів, адже співпраця із шахраями – це також порушення закону.
Чому видалити дані про кредит неможливо?
Зловмисники не мають доступу до облікового запису позичальника у фінансовій установі, зокрема у moneyveo, і не можуть знищити дані про нього. Компанія надійно захищає особисту інформацію клієнтів. Навіть для власних співробітників у moneyveo встановлена багаторівнева система доступу до даних користувачів, і їхня діяльність ретельно контролюється.
Як не стати жертвою?
Не варто погоджуватися на пропозиції, в яких пропонують уникнення відповідальності незаконним шляхом. Вони не приносять бажаного результату і лише ускладнюють ситуацію.
Якщо у вас виникла проблема зі сплатою кредиту, зверніться по допомогу до служби підтримки клієнтів компанії, де ви отримали гроші. Досвідчені спеціалісти обов'язково допоможуть знайти оптимальний варіант для повернення коштів і вирішити питання із заборгованістю.
Форма зворотного зв'язку
Прізвище, ім’я, по-батькові
IПН
Контактний телефон
E-mail
Коментар
Додати файл
Натискаючи на кнопку «Надіслати», ви погоджуєтеся з умовами обробки ваших персональних даних
Контакти
050 329 90 45
пн-пт з 9:00 до 18:00

support@moneyveo.ua


Адреса
01015, м. Київ, вулиця Лейпцизька, будинок 15 Б, поверх перший