Схема
"мобільний псевдооператор"
Нова шахрайська схема з sim-картою
З'явилася нова шахрайська схема по SMS. Виглядає вона наступним чином: клієнту телефонує псевдопредставник Vodafone i каже, що його телефонний номер заблоковано. Ніби по номеру було зафіксовано кібератаку. Далі "оператор" пропонує підтвердити дані жертви, а також назвати пароль, що прийде у SMS.

А от після цього жертва дійсно заблокуєте свою SIM-карту, а шахраї зламають її акаунт у Приват24.
Чого намагається досягти шахрай?
Насправді шахрай одразу намагається здійснити вхід до онлайн-банкінгу жертви. Як тільки ви повідомите шахраю кодовий номер, він пройде верифікацію за допомогою PrivatID. Надалі до особистого кабінету прив'язується карта іншої людини (власник не визначений). Також змінюється пароль і може додатися інший телефонний номер. У результаті буде оформлено кредит на максимальну суму на ім'я жертви. А усі кошти потім переводяться на додану у Приват24 карту іншої людини.
Як не стати жертвою шахрайства?
Пам'ятайте, що ніхто, окрім злодіїв, не може цікавитись вашими особистими даними. Працівники банку, якщо і телефонують своїм клієнтам, ніколи не розпитують те, що їм і так добре відомо. А повідомляти комусь паролі або коди, що прийшли в SMS, взагалі не можна. На цьому постійно наголошують банки та інші фінансові установи. Також не можна залишати дані паспорту та ІПН у вільному доступі в інтернеті. Тож не вірте на слово нікому, хто вам телефонує або пише. Просто ігноруйте такі повідомлення.
Форма зворотного зв'язку
Прізвище, ім’я, по-батькові
IПН
Контактний телефон
E-mail
Коментар
Додати файл
Натискаючи на кнопку «Надіслати», ви погоджуєтеся з умовами обробки ваших персональних даних
Контакти
050 329 90 45
пн-пт з 9:00 до 18:00

support@moneyveo.ua


Адреса
01015, м. Київ, вулиця Лейпцизька, будинок 15 Б, поверх перший