Гроші у подарунок чи чужий кредит на ваші дані?
Зловмисники не припиняють спроб нажитися на довірі людей і використовують для прикриття імена відомих сервісів онлайн-кредитування, у т.ч. Moneyveo. За новою схемою, жертві пропонують у подарунок гроші, а насправді організовують оформлення на неї кредиту.
Як діють шахраї?
Зловмисники звертаються до користувачів соціальних мереж із пропозицією отримати у подарунок гроші. Вони закликають до спілкування: буцімто, щоб узгодити умови передання коштів. Часу на роздуми не дають – одразу попереджають: зважуйтеся зараз, інакше «бонус» перейде іншій особі. Насправді ж у жертви випитують особисті дані з метою оформити на них онлайн-кредит.

Що робити, якщо це сталося з вами
Якщо на ваші дані було оформлено кредит без вашої згоди, потрібно:
Перевірити банківську виписку.
У ній зафіксовано, звідки та коли на картку надійшли кошти. У деяких інтернет-банкінгах виписку можна отримати онлайн.
01
Повідомити.
Повідомити про ситуацію сервіс, у якому було оформлено кредит.
02
Написати заяву до поліції.
Долучити докази скоєння проти вас злочину: виписку з банку, роздруківки скріншотів/фото переписки з шахраями та/або телефонні номери, з яких до вас дзвонили зловмисники тощо.
03
Якщо ви отримали нетипову пропозицію із занадто вигідними умовами, зателефонуйте до сервісу, від імені якого вона надійшла. Користуйтеся виключно номером з офіційного сайту. Запитайте, чи справді існує така акція/захід. Якщо у вас немає можливості зателефонувати, пошукайте інформацію про акцію на вебресурсі сервісу: умови проведення зазвичай оприлюднюються на офіційних сайтах.

Дайте собі час проаналізувати ситуацію: двох хвилин вистачить, щоб отримати потрібну інформацію та вберегтися від неприємностей. Бажаємо вам ніколи не потрапляти на гачок зловмисників.
Служба безпеки Moneyveo
Форма зворотного зв'язку
Прізвище, ім’я, по-батькові
IПН
Контактний телефон
E-mail
Коментар
Додати файл
Натискаючи на кнопку «Надіслати», ви погоджуєтеся з умовами обробки ваших персональних даних
Контакти
050 329 90 45
пн-пт з 9:00 до 18:00

support@moneyveo.ua


Адреса
01015, м. Київ, вулиця Лейпцизька, будинок 15 Б, поверх перший