Увага! Шахраї оформлюють кредити
на користувачів сайтів безкоштовних оголошень


Зловмисники вигадали новий спосіб заробляти на довірі інтернет-користувачів. До компанії Moneyveo звернулися люди, які стали жертвами шахраїв, коли відгукнулися на фейкові вакансії на одному з сайтів безкоштовних оголошень.
Як усе відбувається
Зловмисники розміщують вакансію на зразок «Оператор з обробки платежів в електронній платіжній системі» або «Оператор грошових переказів». Основні вимоги до співробітника: вік 18+, наявність картки ПриватБанку. Робота у віддаленому режимі, заробітна плата – 500 грн на день.
Так виглядає шахрайська схема:
1
Зловмисники просять шукача роботи надати дані його банківської картки та змінити прив'язаний до неї номер телефону на той, який вони вказують.
2
Потім подають від його імені заявку на кредит.
3
Вводять дані кредитного договору на сайті підтвердження безпечності операції і в результаті отримують кредит на ім'я власника картки.
4
Про шахрайські дії власник картки дізнається згодом – в інтернет-банкінгу Приват24, або коли отримує вимогу про сплату кредиту.
Що робити, якщо це сталося з вами
Якщо ви вважаєте, що на вас було оформлено кредит, вам потрібно:
1
Перевірити банківську виписку. У ній зафіксовано, звідки та коли на картку надійшли кошти, а також куди ви їх перераховували. У Приват24 виписку можна отримати онлайн.
2
Кредитні кошти – основну суму, без процентів – потрібно якомога швидше сплатити, і кредит буде закрито. Так ви уникнете проблем із кредитною історією.
3
Написати заявку до поліції. Додати докази скоєння проти вас злочину: виписку з банку, роздруківки скріншотів/фото переписки з шахраями тощо.
Це допоможе виявити шахраїв, довести вашу непричетність до скоєння злочину та повернути гроші, які ви сплатили за кредитним договором.
Як не стати жертвою інтернет-шахраїв
Щоб не стати жертвою шахраїв в інтернеті:
-1-
Не давайте паролі
Нікому – навіть близьким людям та друзям – не давайте паролі та номери телефонів, прив'язаних до банківських карток та будь-яких фінансових сервісів. Не залишайте картку без нагляду в доступних місцях.
-2-
Не змінюйте номер
Не змінюйте номер телефону, прив'язаний до картки/фінансового сервісу, на той, який вам не належить. Ваш номер дає вам змогу контролювати фінансові операції за карткою/акаунтом у сервісі.
-3-
Перевіряйте вакансію
Перш, ніж відгукуватися на вакансію, в т.ч. на OLX, перевіряйте її через т.зв. BLACKBOX – «чорний список покупців».
Жертвою шахраїв може стати будь-хто. Але цього можна уникнути, дотримуючись елементарних правил безпечного зберігання особистої інформації.
Контакти
050 329 90 45
пн-пт з 9:00 до 18:00

support@moneyveo.ua


Адреса
01015, м. Київ, вулиця Лейпцизька, будинок 15 Б, поверх перший